Smink 1. rész - Alapozók

Sziasztok

Legújabb bejegyzésemben a sminkelésről fogok írni, pontosabban bemutatok 3 darab alapozót, amelyet eddig használtam tanulmányaim és munkám során. Van közte 2 drogériában beszerezhető, és 1 professzionális webshopban beszerezhető. Van, ami kevésbé vált be, és van, ami nagyon.

Kezdeném is rögtön az egyik drogériással. Iskolai éveimben ezzel kezdtem a sminkelést.

Maybelline Affinitone

 

Nagyon jól néz ki a tubusa, viszont több problémával is szembesültem vele kapcsolatban. Mocskosul szárította a bőrt, annyira híg volt, hogy egyértelmű volt, hogy nem fog jól fedni, és mindezt kiegészíteném azzal, hogy rendkívül maszk hatású érzést kelt az emberben. 

 

Képtalálat a következőre: „maybelline alapozó”

 

Catrice HD Liquid Coverage

Pipettás üvegcsében találhatjátok ezt a fajta alapozót. Szintén drogériában szerezhető be.

SOS-ben kellett alapozót vennem egy sminkelés miatt, és mivel nem volt lehetőségem utazni 60 km-t azért hogy beszerezzem a másik kedvencemet, másképpen kellett megoldani. 

Jó a fedése, nem foltos, nem maszk hatású, jól kenhető, és pénztárcabarát is. Plusz kiegészítés, hogy az üvegcsén feltüntetett 24 órát ugyan nem teszteltem, de egy 12 órás tartósság alap nála. 
Egyetlen negatívuma, hogy hamar szárad, tehát gyorsan kell vele dolgozni.

Képtalálat a következőre: „catrice hd liquid coverage”

Kryolan Supracolor

Először nővérem esküvője miatt vettem, szükség volt rá, hiszen mikor máskor használjon tartós sminket az ember, ha nem egy érzelmekkel teli napon?

Olyan jó a fedése, hogy még a tetoválásokat is el lehet tüntetni vele. Nagyon sokáig tart. De nem szabad elfelejteni, hogy ez profi alapozó, ami mindennapos használatra kicsit sok, de pl. esküvőre, vagy bármilyen olyan alkalomra, ahol sokáig jól kell kinézni, a lehető legjobb választás.

Éppen ezért hiába ez a kedvencem, ő marad az ünnepi alapozónak :)

Negatívum: egy idő után fényleni kezd, ilyenkor jó, ha az ember ráhúz egy réteg púdert. Újra és újra.

Képtalálat a következőre: „kryolan supracolor”

Yamuna termékek

Sziasztok!

Egy kedves barátnőm segítségével/hozzájárulásával írom ezt a bejegyzést most.

Incinek rendkívül érzékeny bőre van, amire nem lehet rákenni akármilyen krémet, valamint nem akar több ezer forintokat költeni egy-egy olyan termékért, ami vagy bejön neki, vagy nem, ezért javasoltam neki a Yamuna termékcsaládot. Kizárólag lakossági kiszerelésű termékeket vásárol a http://www.yamuna.hu/ weboldalról. Ti is be tudjátok szerezni. 

Az alábbi felsorolásban azokat a termékeket találhatjátok, ami az ő extra érzékeny bőrére is jó hatással van. A leírásaikat is beillesztettem a nevük után, így láthatjátok, hogy Inci kifejezetten az ő bőréhez való termékeket vásárolja.

Arcápolásra, arcmosásra:

Teafás kézi készítésű szappanA teafa olaja az egyik leghatékonyabb gombaölő, vírus-, és baktériumtisztító, kúraszerű használata megszünteti a fertőzéses bőrbetegségeket, csillapítja a viszketést, az eredmény: új, egészséges bőr! Magas glicerin tartalma segít megóvni a bőrt a kiszáradástól, testre és arcra egyaránt használható.

Fürdésre bevált szappanok:

Mézes kézi készítésű szappanMagas glicerin tartalma segít megóvni a bőrt a kiszáradástól. Mindennapos használatra, fürdéshez és zuhanyzáshoz ajánlott.

Mandulamag-őrleményes hidegen sajtolt szappanA Yamuna Mandulamagos Bőrradír Szappan gyengéden tisztítja le az elhalt hámsejteket a bőr felületéről. Miért fontos a bőrradírozás? Ha finoman eltávolítod a bőröd legfelső, már elhalt hámrétegét, akkor utat engedsz a megújult réteg fejlődésének, így arra készteted az alsó réteget, hogy „termeljen“ szorgalmasan egészséges hámréteget. Mivel a Yamuna Mandulamagos szappan egy nagyon finom, mechanikai bőrradír, így nem kell attól tartanod, hogy túlzásba viszed. Felhasználási javaslat: Arcra, testre használható fürdésnél, zuhanyzásnál. Kíméletessége napi többszöri használatot is lehetővé tesz.

Mézes-tejes hidegen sajtolt szappanA Yamuna Mézes-Tejes Illatú szappan gyengéden ápolja az érzékeny bőrt! Ebben az aromaterápiás, hidegen sajtolt növényi szappanban a glicerin vízmegkötő, hidratáló hatása találkozik a mézes-tejes illatvilággal. Arcra, testre használható fürdésnél, zuhanyzásnál. Kíméletessége napi többszöri használatot is lehetővé tesz.

Levendulás kézi készítésű szappanFeszült időszakaidban kiváló aromaterápiás fürdőt vehetsz a Yamuna Levendulás Kézi Készítésű Szappannal! A test ápolásakor a levendula tisztító, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő tulajdonságait élvezhetjük, ugyanakkor a bőr fiatalságának, rugalmasságának megőrzését is támogatja. Felhasználási javaslat: Magas glicerin tartalma segít megóvni a bőrt a kiszáradástól. Mindennapos használatra, fürdéshez és zuhanyzáshoz ajánlott.

Prémium áfonyás szappanIrritált, problémás bőrre különösen ajánljuk. Intenzív regeneráló hatása miatt csillapítja a gyulladásokat, arctisztításra is megfelelő, nem szárít. Felhasználási javaslat: Arcra, testre használható fürdésnél, zuhanyzásnál. Kíméletessége napi többszöri használatot is lehetővé tesz.

 

Testápolók, testvajak:

Mézes királydió testvaj - lábápolásra, sarokra használta - Száraz, repedezett a bőröd? Kényeztesd ezzel a hatóanyagokban gazdag, krémes testvajjal! Egyik fő alkotóeleme, a csurgatott méz hidratálja a sérült, igénybe vett bőrt, míg a dióolaj segíti a sejtek regenerálódását.

Kakaóvajas testvajSzáraz, esetleg ekcémás a bőröd? A kakaóvaj azonnal beszívódik a bőrbe és megnyugtatja az irritált bőrt. Bőrpuhító hatású, ezért olyan területekre is ajánlott, ahol bőrkeményedés alakulhat ki. Ennek köszönhetően, növekedésben lévő kamaszok, várandós anyukák számára is jól alkalmazható, akiknek a bőre sok esetben nem tud a hirtelen változáshoz kellő ritmusban alkalmazkodni.

Levendulaolajos testvajA testvaj, bár gazdag textúrájú, a bőrödön eloszlatva habkönnyű állagúvá válik, és gyorsan felszívódik. Bőrödet rugalmassá és selymesen üdévé varázsolja, és intenzíven hidratál, miközben feltöltekezel a levendula illatával. Felhasználási javaslat: Diónyi mennyiséget vigyünk fel a bőrre, a kéz melegétől megolvad és maradéktalanul felszívódik. 

Ligetszépe olajos testvajHatóanyagokban gazdag, intenzíven hidratáló testvaj, ami a kezeid között válik krémes állagúvá. Érzékeny, száraz típusú bőrre ajánlott, mindennapi testápolásra.

        

 

Ezt pedig kiegészíteném az én tapasztalataimmal.
Levendulás hidegen sajtolt szappan - eleve elfogult vagyok, a mindenem a Levendula, így nem volt kérdés, hogy amikor a Rossmannban megláttam, be kell raknom a kosárba, rögtön kettőt :) Nem csalódtam. Csodás illata van, nem szárítja a bőrömet, és sokáig lehet érezni az illatát.

Szenzitív hidratáló arckrém kollagénnel - elsőre azt mondanám, könnyű krém, amikor felkentem a bőrömre, nem éreztem maszk hatást, mint sok más termékcsaládnál, szuper puhának érzem a bőröm tőle, lehet ez annak is köszönhető, hogy amint felkentem, a bőröm rögtön becuppantotta magába - teljesen pozitív élmény ez a krém.

 

Ez volt a mai bejegyzésem, remélem, tetszett, és hasznát veszitek majd az ilyen cikkeknek is :)

 

Szép estét Nektek!

Katuska

 

 

 

 

Alapok 1. rész - Tisztítás

Sziasztok!

Mai bejegyzésemben az arctisztításról fogok írni nektek egy rövidke összefoglalót.

Sokan jártok kozmetikushoz, kaptok tanácsot tőlük mindennapi arcápolásotokhoz. 

De tudjátok is, mit-miért csinálunk/csináltok? Mit tudtok az arctisztításról? Mi a célja az arctejes lemosásnak és a tonizálásnak? Milyen peelingekkel találkoztatok eddig?

 

Minden arckezelést (értsd nyomkodást) négy dologgal kezdünk.

Első a bőrdiagnosztika. Itt az objektív és szubjektív tünetek alapján meghatározzuk a bőrtípust, ezután fejben, vagy akár papíron elkészítjük a kezelési tervet.

Ha ez a kettő megvan, a következő három lépés következik:

1. arctejes tisztítás - eltávolítod a szennyeződéseket, a sminkmaradékot a bőrödről, és közben már el is kezded a hidratálást.

2. tonizálás - ezzel nem csak a szennyeződéseket távolítod el, hanem az arctejet is, illetve - ha olyan tonikot használsz - fertőtlenítesz is.

3. radírozás, másnéven peelingezés - az elhalt hámsejteket távolítja el. 

  • fizikai/mechanikai peeling
  • kémiai peeling
  • biológiai/enzimes peelingKéptalálat a következőre: „ilcsi peeling”

Most ezekről írok le pár dolgot.

Fizikai/mechanikai peeling:

Ide azokat radírokat soroljuk, amelyek apró szemcséket tartalmaznak. Vízzel elegyítve vagy krémbe keverve tudjuk felvinni a bőr felületére, majd enyhe, körkörös mozdulatokkal dörzshatást érünk el velük, amelynek következtében a nem kívánt sejtek tulajdonképpen lemorzsolódnak. Fizikai radír szemcséit szintetikus golyócskák és növényi darálékok is képezhetik (kukoricadara, különféle mag-őrlemények, kristálycukor, kovaföld vagy agyag). A fizikai radírozás kategóriájába tartozik az is, ha fürdés után a törölközővel finoman megdörzsöljük az arcunkat.

 

Kémiai peeling:

A mechanikainál kevésbé veszi igénybe a bőrt, inkább a leoldás, mint a ledörzsölés módszerével dolgozik. A kémiai peeling hatása kétirányú: megszüntetve a közöttük levő kémiai kötéseket leválasztják a nem kívánt sejteket a bőrfelszínről, miközben az alattuk található friss bőrsejtek képződését meggyorsítják. A kémiai radírok két nagy csoportja az AHA (pl. gyümölcssavak) és BHA savak (pl. szalicilsav). Az előbbiek a bőrfelszínen fejtik ki a hatásukat, az utóbbiak a bőr mélyebb rétegeiben dolgoznak.

 

Biológiai/enzimes peeling:

Ez a legkíméletesebb a bőrhöz, és egyedüliként minden bőrtípusra alkalmazható. Az alkalmazása során különféle enzimek munkája révén oldódnak fel a távozásra ítélt elhalt hámsejtek közötti kapcsolódások és mindenféle szennyeződés, amely az eltávolításukban akadályt képez. A biológiai radírozás előnye nem csak az, hogy rendkívül gyengéd a bőrhöz, hanem az is, hogy mélyen képes kitisztítani a pórusokat.

Remélem, mindenki számára érdekes volt ez a rövidke bejegyzés.

A következő részben a nyomkodás utáni teendőkről fogok írni, remélhetőleg egy hosszabb bejegyzés formájában.

Ölel:

Katuska

Férfiak élete a kozmetikusok mellett

Rég nem írtam bejegyzést, de a napokban történt beszélgetések meghozták gyümölcsüket. Remélem, élvezni fogjátok ezt a cikket.

Mióta elvégeztem a kozmetikus sulit, hatalmas élvezettel vizslatom a körülöttem lévők arcát.

  • A boltos idős hölgy ráncait, melyeket az aggódás, idegeskedés, és örömteli percek okoztak,
  • A fiatal szomszédlány üde, pirospozsgás pofiját, akinek nincs más dolga, csak tanulni, és leérettségizni,
  • A kikerekedett arcú kismamát, akiről messziről üvölt a boldogság.

Amikor bemegyek a boltba, a gyógyszertárba, egy moziba, étterembe, rendszerint az első dolgom az, hogy az ott lévők arcát megnézem. Ki van-e szedve a szemöldökük, milyen íve van, jól áll-e az arcformájához, a szeméhez, nézem a ráncaikat. Vannak-e, hol helyezkednek el, a fejemben néha összerakok egy életet, min mehetett keresztül az évek során.

A fiatalabb lányokon megnézem a sminket, hogyan van eldolgozva, mit emelt ki, hogyan emelte ki.

Aztán egyszer csak szembe jön velem a borzalom, és én csak...

Képtalálat a következőre: „miranda priestly eyes gif” Képtalálat a következőre: „miranda priestly eyes gif”

A bejegyzésem fő témája azonban nem engem érint, hanem a férfiakat. Akik körülöttünk, kozmetikusok körül élnek.

Akik támogatnak minket, és elviselik a mániáinkat.

Igen… Mániáról beszéltem.

Munkamániásak vagyunk. Mindenhol a munkát látjuk. És meg is találjuk.

Azonban nem csak mi...

A minap lepett meg a férjem. Akkor körvonalazódott bennem, hogy erről bejegyzést kell írnom :D

Az egyik üzletben vásároltunk, mikor bejött egy, a huszas éveiben járó lány. Ízléstelen, fekete, elöl ujjnyi vastag, hátul vékony szemöldökkel, és – kapaszkodjatok meg – sárgára szőkített hajjal.

Kb ilyen:

Ne értsetek félre, semmi baj ezzel, én is szőkültem sötétbarnáról, ezzel nincs gond.

De szőke hajhoz fekete szemöldök? Ne már…

És, hogy visszatérjek az eredeti témára, férjem annak rendje és módja szerint odahajolt hozzám, és megszólalt: „Nézd már, csak szerintem gáz ez a szemöldök?”

Mit tehettem volna, elnevettem magam. Kicsit szégyelltem, hogy ilyen reakciót megengedtem magamnak, hiszen bármikor eljöhet hozzám egy olyan Vendég, akinek az előző kozmetikusa elrontotta a szemöldökét.

Első körben rákérdeztem páromra, hogy mióta figyeli ezeket. A válasza megdöbbentett. Amióta egy pár vagyunk. 2011 októberében jöttünk össze. És elmondása alapján, amióta én mutogattam neki, hogy kin mit változtatnék, milyen a sminkje, szemöldöke, arca, azóta akaratlanul is felfigyel ezekre a dolgokra. Néha elgondolkodik rajta, vajon én mit mondanék, ha látnám...

A kedvencem pedig az, hogy egy barátnőmmel kapcsolatban kérdezte: "Amúgy XY-nak megmondtad már, hogy milyen béna a szemöldöke? Vagy csak szerintem az?"

Igen. A megismerkedésünk hetében. De neki így tetszik, én pedig nem erőltethetem rá azt, ami neki nem tetszik.

Ezután körbe kérdeztem kozmetikus ismerőseimnél, és szinte mindenkitől ugyanazt a választ kaptam. A férfiak igenis nézik, és durván kritizálják a nem megfelelő szemöldököt, sminket, sőt, akad, aki figyeli a szőrzetet hónaljban, arcon. 

Ahogy olvasom a kolléganők történeteit, melyekben nem mi vagyunk a főszereplők, hanem a férjek, vőlegények, barátok, egyre inkább veszem észre azt, hogy a nők nem is annyira kritikusak egymással szemben.

Egy férfi sokkal durvábban fejezi ki magát, sokkal erőteljesebben reagál egy neki nem tetsző dologra.

 

Szóval Hölgyek, óvatosan a férfiakkal. Mert attól, hogy nem kritizálják a szemöldökötöket, vagy sminketeket, esetleg azt, hogy milyen szőrös már a lábatok, igenis van véleménye róla :D Csak nem mondják - mert nem merik ;)

 

Puszillak Benneteket:

Katuska

 

Miért a kozmetikusnál vásároljunk kozmetikumot?

Az interneten nézelődve találtam egy érdekes cikket, melyet a bejegyzés címe is mutat. Olvassátok el, miért is érdemesebb kozmetikustól vásárolni kozmetikumot. (a cikkből egy-két bekezdést - amely nem számottevő a cikkben - kivágtam, hogy ne legyen túl hosszú a bejegyzés)

Mennyire hatékonyak mindazok a termékek, amelyeket drogériák, vagy kiskereskedelmi üzletláncok értékesítenek? Mitől jobbak a kozmetikusnál kapható (azaz professzionális) kozmetikumok?

Az egyik brit magazin a közelmúltban közzétett egy jelentést, mely szerint nincs különbség azok között a drága és olcsó krémek között, amelyeket  a kiskereskedelmi áruházláncok értékesítenek.

A kutatás folyamán 12 kiskereskedelemben kapható szemránckrém hatékonyságát vizsgálták, hogy mennyire csökkentik a ráncokat, ezek jól ismert márkák voltak. A résztvevők 35-65 év közötti nők voltak, akik 6 hétig használták a termékeket.

A kísérlet előtt és után öt szakértőből álló csapat elemezte nagy felbontású képeken a szem körüli bőr állapotát. A próbaidőszak célja, hogy megvizsgálják történt-e látható javulás a ráncok mélységében vagy hosszában. Arra a következtetésre jutottak, hogy a vizsgált termékek közül egyik sem szüntette meg, vagy csökkentette a ráncok megjelenését.

Nem véletlen, hogy a kutatások, és a heves tévés viták résztvevői Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is ugyanazokra a következtetésekre jutottak: A legtöbb áruházban értékesített kozmetikai termék nem tartalmaz nagy koncentrációban hatóanyagot. Tehát természetüknél fogva ezek a termékek nem hoznak jelentős változást  a bőr állapotában. De ez csak az egyik különbség a bolti kozmetikai termékek és a kozmetikusok által értékesített professzionális termékek között.

Íme a néhány legfontosabb ok, amiért érdemes inkább a kozmetikustól professzionális kozmetikai termékeket vásárolni:  

Magas koncentráció - a professzionális termékek magasabb koncentrációban tartalmaznak hatóanyagokat az adott probléma megoldására. Így lesznek hatékonyabb eredmények rövidebb idő alatt.

Eredmény-orientáltság - a professzionális kozmetikumok egy speciális csoportja nemcsak a bőr általános szépítésére, hanem a különböző bőrproblémák kezelésére is használható (természetesen gyógyszerek nélkül).

Több cég is kifejlesztett számos olyan professzionális terméket, amelynek célja az olyan különböző bőrelváltozások kezelése mint például: seborrhea, couperose, rosacea, test akne, akne utáni hegek és így tovább...

Ellentétben a drogériák polcain található krémdömpinggel, a professzionális termékeket jól felkészült szakemberek, személyre szabott bőrápolási-, és a  kezelési terv alapján ajánlják, figyelembe véve az ügyfél  korát, a bőr állapotát, az éghajlati tényezőket, a bőr érzékenységét, pigmentációját stb.

Nem árt tudni azt sem, hogy a gyógyszertárban dolgozók jól értenek ugyan a gyógyszerekhez, viszont nem kozmetikus szakeberek.
 
Szinergizmus - a szalonban használt és az otthoni termékek felerősítik egymás hatását, ezáltal lehetővé teszik, hogy a szakemberek  hatékony és eredmény orientált kezeléseket végezzenek a különböző bőrproblémák megszüntetéséért.

Annak érdekében, hogy tartós megoldást nyújtsanak a különböző bőrproblémákra, a professzionális kozmetikai cégek olyan átfogó és teljes termékskálát fejlesztettek ki, amelyek kombinálhatók egymás között annak érdekében, hogy nagyobb legyen a hatékonyságuk.

Ugyanakkor a marketing és a reklámok hatására, nem megfelelően, véletlenszerűen kiválasztott termékek bőrproblémákat okozhatnak, mint például:  pattanások, bőrfertőzések, duzzanatok, de  fel is gyorsíthatják a bőr öregedését!

Biztonság - másrészt a professzionális kozmetikai termékeket értékesítő képesített kozmetikusok a legoptimálisabb eredmény elérése érdekében alaposan megvizsgálják vendégeik arcszínét, bőrét, bőrtípusát és csak ezt követően adnak megfelelő iránymutatás a bőr otthoni kezelésére.

Csak a képzett szakembernek van elég ismerete ahhoz, hogy megértse milyen aktív összetevők találhatók az egyes termékekben, és ezek hogyan kombinálhatók a legjobb eredmény elérése érdekében.

Megfelelő képzettség - azért is különösen hatékonyak a kozmetikusok készítményei, mert a professzionális kozmetikumokat kizárólag képzett az arra kiképzett szakemberek alkalmazhatják, és a megszerzett tudást felhasználják, betartják az utasításokat, a technikai előírásokat, hogy a készítmények a leghatékonyabbak legyenek.

A kozmetikusokat különböző szakmai tanfolyamokon képzik tovább, hogy az egyes termékek hogyan kombinálhatók, és miként alkalmasak arra, hogy a vendég igényeit kielégítse, mind a szalon kezelést és az otthoni kezelést is a bőr állapota szerint a bőr típusától függően kezelnek.

Remélem, elnyerte tetszéseteket a bejegyzés :)

Szép napot Nektek :)

Üdv: Katuska

Újdonság

Sziasztok!

Jó pár napja nem írtam már.

Alkotói válságban voltam.

Na jó, nem, csak zajlanak az események, gyártom a szórólapokat, vendégkártyákat, névjegykártyákat, hogy mire beindul a szalonom, pöpecül meglegyen minden, és ne az utolsó percben kezdjek el mindent elkészíteni.

De ami miatt most írok, az, hogy miközben készítettem a szórólapomat, eszembe jutott néhány lehetőség, amivel kibővíthetem szolgáltatásaimat. És ezek az arc- és testfestés, valamint a csillámtetoválás.

Jó néhány helyen próbáltam rátalálni, hogy miféle végzettség, tanfolyam kell ahhoz hogy ezeket a tevékenységeket végezhessem.

Mivel önmagában nem sok mindent találtam, csak egy-egy tanfolyamot, amin sem helyszín, sem ár nem volt feltüntetve, az egyik szakmai facebook csoportban kérdeztem rá a kolléganőktől, ahol megkaptam a választ: nem kell tanfolyam, nem kell oklevél, mert kozmetikusként végezhetem ezeket a tevékenységi köröket.

És hihetetlenül boldog vagyok most, ugyanis régi vágyam válhat valóra ezzel ^_^

Most szaladok is, mert ezer dolgom van.

Csodaszép napot Nektek! Puszi

Kata